«داستان شهادت حسین بن علی(رض)» با فرمت PDF و APK

حضرت ابوهریره (رض) می فرمایند: رسول خدا (صلی الله علیه وسلم) را دیدم که حسین بن علی علیهما السلام را در بغل گرفته و می فرمود: «خدایا! او را دوست می دارم تو هم او را دوست بدار» مستدرک الصحیحین، ج ۳، ص ۱۷۷ .

حضرت حسین (رضی الله عنه) گل خوشبوی اهل بیت و نوه ی محبوب پیامبر (صلی الله علیه و سلم) و نزد اهل سنت از محبوبترین اشخاص صحابه و اهل بیت می باشند.

دهم محرم سالروز شهادت جانگداز ایشان در صحرای کربلا به دست فاسقان و فاجران آن زمان می باشد و مناسب است در این باره فایل هایی را خدمت شما ارائه کنیم.

هم اکنون سایت سنت دانلود به همین مناسبت کتاب و نرم افزار “داستان شهادت حسین بن علی(رض)” را با فرمت pdf  و apk خدمت شما آماده دانلود نموده است. امیدواریم برای شما خوانندگان عزیز مفید واقع گردد.


مشخصات


نرم افزار های کاربردی و مفید

نرم افزار «جامــع الکُتُبِ التّسعة» | 9 کتاب بزرگ حدیث برای اندروید
* نرم افزار اذانگوی اهلسنت «اوقات رستگاری» برای اندروید
* نرم افزار «مجموعه داستان های قطره ای عبرت»
* کتابچه اندروید «جن در قرآن و سنت»
رمان آموزنده «فقط تقصیر من نیست!»
نرم افزار «آموزش تجوید به زبان فارسی»
نرم افزار «اذان های صوتی» برای اندروید


برای دانلود بهتر فایلها در موبایل ، نرم افزار ADM را دانلود کنید / برای دانلود کلیک کنید


این مطلب را در واتس اپ منتشر کنید

نویسنده نوشته: سنت دانلود

2 thoughts on “«داستان شهادت حسین بن علی(رض)» با فرمت PDF و APK

  سنی تسننی

  (2017/10/08 - 12:30 ب.ظ)

  بر اساس دیدگاه اهل سنت انجام هرگونه مراسم خاص در این روز( عاشورا) جایز نیست؛ نه عزاداری و نه جشن و سرور زیر ا هیچکدام از این کارها از رسول الله  ثابت نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  دست بسته نماز خواندن پیامبر هم ثابت نیست. جواب پیامبر رو چی میدید با این دروغهایی که بهشون نسبت می دید

   ابوبکر

   (2017/10/08 - 12:36 ب.ظ)

   اینکه در “«داستان شهادت حسین بن علی(رض)» با فرمت PDF و APK” نوشته شده لعن یزید درست نیست کلام سستیه چون اکثر علمای اهل سنت نیز لعن یزید را جایز و حتی واجب می دانسته اند . حتی ابن جوزی از علمای بزرگ اهل سنت در این زمینه کتاب دارند :
   الرد علی المتعصب العنید المنکر للعن یزید
   رد بر شخص متعصب وکینه توزی که لعن یزید را قبول ندارد !!!
   وی در کتاب خویش در این زمینه می گوید :
   ان انکاره علی من استجاز ذم المذموم ولعن الملعون من جهل صراح، فقد استجازه کبار العلماء، منهم الامام احمد بن حنبل (رضی اللّه) وقد ذکر احمد فی حق یزید ما یزید علی اللعنه.
   الردّ علی المتعصّب العنید ص ۱۳٫
   اینکه ( ابن تیمیه ) منکر جایز بودن بدگویی از این شخص ناپاک و لعن کردن این شخص ملعون شده است ، گمراهی آشکار است ؛ زیرا این عمل را بزرگان علما از جمله احمد بن حنبل لعن او را جایز دانسته اند ؛ و احمد بن حنبل در مورد یزید کلامی گفته است که از لعنت نیز بیشتر است .
   کلام ذهبی از علمای بزرگ اهل سنت نیز جالب است . وی در مورد لعن یزید از احمد بن حنبل رییس فرقه حنابله روایتی نقل می کند بدین مضمون که :
   وتوقف جماعه فی لعنته یعنی یزید مع أنه عندهم ظالم وقد قال تعالی ألا لعنه الله علی الظالمین وقد سأل منها أحمد بن حنبل عن یزید فقال هو الذی فعل ما فعل
   وقال له ولده صالح إن قوما ینسبوننا إلی تولی یزید فقال یا بنی وهل یوالی یزید أحد یؤمن بالله والیوم الآخر فقال لم لا تلعنه قال وکیف لا ألعن من لعنه الله قال تعالی فهل عسیتم إن تولیتم أن تفسدوا فی الأرض وتقطعوا أرحامکم أولئک الذین لعنهم الله فأصمهم وأعمی أبصارهم فهل یکون فساد أعظم من نهب المدینه وسبی أهلها وقتل سبعمائه من قریش والأنصار وقتل عشره آلاف ممن لم یعرف من عبد أو حر حتی وصلت الدماء إلی قبررسول الله صلی الله علیه وسلم وامتلأت الروضه ثم ضرب الکعبه بالمنجنیق وهدمها وأحرقها
   وقال رسول الله صلی الله علیه وسلم إن قاتل الحسین فی تابوت من نار علیه نصف عذاب أهل النار وقد قال صلی الله علیه وسلم إشتد غضب الله وغضبی علی من أراق دم أهلی وآذانی فی عترتی
   فیقال القول فی لعنه یزید کالقول فی لعنه أمثاله من الملوک والخلفاء وغیرهم
   المنتقی من منهاج الاعتدال ذهبی ، ج۱، ص۲۸۹
   عده ای در لعن یزید توقف کرده اند با اینکه ایشان او را ظالم می دانند و خداوند گفته است : آگاه باشید که لعنت خداوند بر ظالمین است . و از احمد بن حنبل در مورد یزید سوال شد پس گفت : او کسی است که آنچه کرد انجام داد ( کنایه از بزرگ بودن گناهان وی که حتی ذکر آنها هم قبیح است)
   و فرزند وی ، صالح به وی گفت : بدرستیکه عده ای ما را به محبت یزید منسوب می کنند . پس گفت ای فرزند و آیا کسی که به خدا و روز آخر ایمان دارد یزید را دوست می دارد ؟
   پس گفت : پس چرا او را لعنت نمی کنی؟
   پاسخ داد: و چگونه کسی را که خداوند در قرآن او را لعنت کرده است ، لعنت نکنم؟ “( ای منافقان) آیا امید بستید که چون سرپرست مردم شدید در روی زمین فساد کنید ؟ و خویشاوندی های خود را از هم بگسلید؟ اینان همان کسانند که خدا آنان را لعنت نموده وایشان را ناشنوا و چشم هایشان را نابینا کرده است “پس آیا فسادی بزرگتر از غارت مدینه و به اسارت گرفتن مردم آن وکشتن هفتصد نفر از قریش و انصار و کشتن هزاران نفر از کسانیکه شناخته نشدند از بنده و آزاد تا اینکه خون به قبر پیغمبر رسید و سپس کعبه را با منجنیق هدف قرار داد و آن را خراب کرد و سوزانید . و رسول خدا گفته اند : بدرستیکه قاتل حسین در تابوتی از آتش است که بر وی نصف عذاب اهل جهنم است و ایشان که درود خدا بر ایشان باد فرموده اند غضب خداوند و غضب من شدید شده است بر کسی که خون خاندان من را بریزد و من را در اهل بیتم آزار دهد .
   پس کلام در مورد لعن یزید مانند کلام در مورد امثال وی است از پادشاهان و خلفا ( که اگر ظالم باشند اشکالی ندارد )
   ابن عماد حنبلی نیز می گوید :
   قال التفتازانی فی (شرح العقائد النسفیه): (اتفقوا علی جواز اللعن علی من قتل الحسین، او امر به، او اجازه، او رضی به، والحق ان رضا یزید بقتل الحسین واستبشاره بذلک واهانته اهل بیت رسول اللّه (ص) مما تواتر معناه وان کان تفصیله آحادا، فنحن لا نتوقف فی شانه، بل فی کفره وایمانه، لعنه اللّه علیه وعلی انصاره واعوانه).
   شذرات الذهب ۱: ۶۸ – ۶۹٫
   تفتازانی در شرح عقاید نسفی خویش گفته است : همه این نظر را دارند که می توان کسانی را که حسین را کشته اند یا به این کار دستور داده اند ، یا اجازه این کار را داده اند ، یا به این کار راضی شده اند را لعنت کرد . و درست آن است که یزید به قتل حسین علیه السلام راضی بود ؛ و شادی او از قتل حسین و اهانت کردن او به اهل بیت رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم از مطالبی است که به حد تواتر معنوی رسیده است ؛ اگر چه تفاصیل آن به صورت خبر واحد نقل شده است ؛ بنا بر این ما در مورد یزید سکوت نمی کنیم ؛ بلکه حتی در کافر یا مومن بودن او شک نداریم ؛ لعنت خدا بر او و یاوران و همکارانش .
   این کلام از احمد بن حنبل و ذهبی و ابن عماد حنبلی و ابن جوزی حنبلی ( که همه از بزرگان علمای حنابله هستند ) ، در مورد یزید و جواز لعن وی و تطبیق دادن روایت قاتل حسین بر وی توسط ایشان نشانگر توبه نکردن وی در نظر بزرگان علمای اهل سنت نیز می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − چهار =