ختم بخاری زاهدان 98سخنرانيويديو هاويژه

سخنان مولانا محمدعثمان خاشی در ختم بخاری زاهدان – ۱۳۹۸

36 views

سنی‌آنلاین|مولانا محمد عثمان خاشی، استاد برجستۀ تفسیر قرآن و مدیر مدینه‌العلوم خاش در بیست‌وهشتمین همایش دانش‌آموختگی دارالعلوم زاهدان:
هر کسی کلمه «لاإله‌الاالله» را بخواند، در امان قرار می‌گیرد. پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌سلم فرمودند: دستور داده شدم تا بجنگم تا هنگامی که مردم بگویند: لااله‌الاالله.
امام ابوحنیفه رحمه‌الله ایمان را بسیط معرفی می‌کند، یعنی ایمان نام تصدیق قلبی است. اهل‌سنت تکفیری نیستند؛ امام ابوحنیفه در عصری می‌زیست که معتزله مردم را تکفیر می‌کردند، لذا امام اعظم فرمود ایمان تصدیق قلبی را می‌گویند.
مسلمان کسی است که تصدیق قلبی کند، اقرار به زبان، عمل با جوارح و بیزاری از سایر دین‌ها بکند. ایمان با قلب تعلق دارد و از قلب فقط الله متعال خبر دارد.
الله تعالی به منافقین که به ظاهر اظهار ایمان کردند، فرمود: «آمِنوا کما آمَن الناس؛» مثل ایمان صحابه ایمان بیاورید. ایمان صحابه ملاک است.
ایمان‌ و تمام عبادات و معاملات و اخلاقیات‌ باید با صحابه هم‌رنگ باشد. صحابه عکس رسول خدا هستند، اگر با صحابه بودید بدانید که مورد تأئید الله هستید. صحابه صورتِ عملی و عقیدتی پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌سلم هستند.


مشخصات

  • نام سخنران: مولانا محمدعثمان خاشی
  • منبع: سنی آنلاین
  • بازنشر ویدیو: سنت دانلود
  • لینک دانلود نسخه تصویری (برای دانلود کلیک کنید)
برچسب ها

طرح تبلیغات اینترنتی رایگان سنت دانلود

🔻 ۱: کانال دل را به الله بسپار 🔻

🔻 ۲: کانال تخصصی تابش 🔻

🔻 ۳: کانال لا اله الا الله 🔻

🔻 ۴: کانال شبکة الدعوة و التبلیغ 🔻

🔻 ۵: کانال ماموستا عبدالرحمن دست افکن 🔻

برای اطلاع و شرکت در این طرح به این کانال مراجعه کنید: t.me/ADS_SUNNATDL

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − نه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن