کتاب زندگی «سلمان فارسی(رض)»

120 views

شناخت تاریخ اسلام و زندگانی یاران رسول‌اکرم (ص) بهترین وسیله‌ی تقویت ایمان و زنده شدن عاطفه‌ی دینی در وجود ما مسلمانان می‌باشد. به این ترتیب، ما به هدف زندگی خود پی خواهیم برد. و در نتیجه خود را موظّف خواهیم دانست که با متابعت و پیروی از دستورات پیامبر اسلام ص و اصحاب ایشان، محبّت دنیا را از دل خود بیرون آورده و هیچ هدفی جز عشق به خداوند متعال و رسیدن به بهشت جاویدان نداشته باشیم.

در این کتاب، از زندگی و صفات شخصیّتی یاد می‌شود که جاه و مقام و لذت‌های دنیا را در راه رسیدن به حقّ و حقیقت کنار گذاشته و انواع سختی‌ها را تحمّل نموده و با اخلاص و ایمان به مقام و منزلتی رسیده که به حقیقت آرزوی هر انسان عاقلی می‌باشد.

در سیرت این شخصیّت بزرگوار، درس‌ها و عبرت‌های بسیاری نهفته که در این دوره‌ی تاریک، هر یک از آن‌ها راهنمای مفیدی برای ما مسلمانان می‌باشد.

آری! این کتاب در سیرت حضرت سلمان‌فارسی نوشته شده که حقیقت آیه‌ی: ﴿وَٱلَّذِینَ جَٰهَدُواْ فِینَا لَنَهۡدِیَنَّهُمۡ سُبُلَنَا﴾ [العنکبوت: ۶۹] – «و آنانکه جهاد کردند در راه ما البته دلالت کنیم ایشان را به راه های خود» را به ما نشان داده ، به امید این که تلاش حقیر در نوشتن سیرت این بزرگوار، در بارگاه ایزد منان مقبول و خواننده‌ی گرامی را بهره‌مند سازد.(برگرفته از سخن مولف)


مشخصات

 


:: با پرداخت یک مبلغ دلخواه (هر نفر 50 هزارتومان) به پویش "حمایت از رسانه اهل سنت" بپیوندید. (برای پرداخت کلیک کنید) ::


برای دانلود بهتر فایلها در موبایل ، نرم افزار ADM را دانلود کنید / برای دانلود کلیک کنید


این مطلب را در واتس اپ منتشر کنید

 

نویسنده نوشته: سنت دانلود

3 thoughts on “کتاب زندگی «سلمان فارسی(رض)»

  محمد

  (1394/03/12 - 11:08 ب.ظ)

  سلمان (رضی الله عنه) از صحابی خدا بعد از فوت رسول خدا (صلی الله علیه و آله) حاضر به بیعت با ابوبکر (رضی الله عنه) نشد و به سمت علی (کرمه الله وجهه) گروید. این عین تاریخ و مطابق با صحیحین است. این که این جا آوردید به لحاط سندی مشکوک می باشد.

  r

  (1394/01/12 - 2:43 ق.ظ)

  سلمان فارسی یکی از یاران حضرت علی بوده در متن اشاره نشده بود
  در ضمن متن شبهاتی هم داشت( همه ماجرا را بذارید نه قسمتی از آن و دلیل اصلی نه احتمالات نویسنده)

   سنت دانلود

   (1394/01/12 - 9:38 ق.ظ)

   با سلام خدمت شما
   ما مسئول بیان نمودن عقاید خودمون هستیم نه شما برادر عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + هفده =