تاريخكتابخانه

کتاب زندگی «سلمان فارسی(رض)»

74 views

شناخت تاریخ اسلام و زندگانی یاران رسول‌اکرم (ص) بهترین وسیله‌ی تقویت ایمان و زنده شدن عاطفه‌ی دینی در وجود ما مسلمانان می‌باشد. به این ترتیب، ما به هدف زندگی خود پی خواهیم برد. و در نتیجه خود را موظّف خواهیم دانست که با متابعت و پیروی از دستورات پیامبر اسلام ص و اصحاب ایشان، محبّت دنیا را از دل خود بیرون آورده و هیچ هدفی جز عشق به خداوند متعال و رسیدن به بهشت جاویدان نداشته باشیم.

در این کتاب، از زندگی و صفات شخصیّتی یاد می‌شود که جاه و مقام و لذت‌های دنیا را در راه رسیدن به حقّ و حقیقت کنار گذاشته و انواع سختی‌ها را تحمّل نموده و با اخلاص و ایمان به مقام و منزلتی رسیده که به حقیقت آرزوی هر انسان عاقلی می‌باشد.

در سیرت این شخصیّت بزرگوار، درس‌ها و عبرت‌های بسیاری نهفته که در این دوره‌ی تاریک، هر یک از آن‌ها راهنمای مفیدی برای ما مسلمانان می‌باشد.

آری! این کتاب در سیرت حضرت سلمان‌فارسی نوشته شده که حقیقت آیه‌ی: ﴿وَٱلَّذِینَ جَٰهَدُواْ فِینَا لَنَهۡدِیَنَّهُمۡ سُبُلَنَا﴾ [العنکبوت: ۶۹] – «و آنانکه جهاد کردند در راه ما البته دلالت کنیم ایشان را به راه های خود» را به ما نشان داده ، به امید این که تلاش حقیر در نوشتن سیرت این بزرگوار، در بارگاه ایزد منان مقبول و خواننده‌ی گرامی را بهره‌مند سازد.(برگرفته از سخن مولف)


مشخصات

 

برچسب ها

📥 نمیتوانید فایل صوتی یا تصویری را ذخیره کنید؟ اینجا کلیک کنید!

نوشته های مشابه

۳ دیدگاه

  1. سلمان (رضی الله عنه) از صحابی خدا بعد از فوت رسول خدا (صلی الله علیه و آله) حاضر به بیعت با ابوبکر (رضی الله عنه) نشد و به سمت علی (کرمه الله وجهه) گروید. این عین تاریخ و مطابق با صحیحین است. این که این جا آوردید به لحاط سندی مشکوک می باشد.

  2. سلمان فارسی یکی از یاران حضرت علی بوده در متن اشاره نشده بود
    در ضمن متن شبهاتی هم داشت( همه ماجرا را بذارید نه قسمتی از آن و دلیل اصلی نه احتمالات نویسنده)

    1. با سلام خدمت شما
      ما مسئول بیان نمودن عقاید خودمون هستیم نه شما برادر عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن