تبلیغات بخش اختصاصی اناشید اسلامی

درباره مسجد جامع مکی زاهدان

مسجد جامع مکی زاهدان یکی از بزرگترین مساجد جهان اسلام و مشهورترین مسجد اهل سنت ایران در شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد. این مسجد در سال۱۳۵۳ توسط مولانا عبدالعزیز ملازاده ، یکی از علمای شناخته شده اهل سنت ایران ساخته شد.

این مسجد با معماری اسلامی_ایرانی ساخته شده،ساخت این مسجد در حال حاضر ادامه دارد و با کمک های مردمی وخیرین محترم در حال ساخت است.

مرحله اول توسعه مسجد در سال ۱۳۷۰ شروع شد و مرحله دوم توسعه مسجد در سال ۱۳۹۰ آغاز شد، نما و ساختار سرتاسری این مسجد کپی برداری از مسجد ایاصوفیه در ترکیه میباشد. طرّاحی بنای مسجد و معماری داخلی کاری از هنرمندان ایرانی است. نمای بیرونی مسجد یادآور مسجد سلطان احمد و درون آن یادآور مسجد النبی است. مردم بومی داوطلبانه و بدون دریافت دستمزد در ساخت این بنا همکاری کرده‌اند، و با این باور که مسجد را مردم نماز گزار باید بسازند. (برگرفته از ویکی پدیا فارسی)

سری دوم تصاویر زیبا از مسجد جامع مکی زاهدان را هم اکنون به صورت اختصاصی از سایت سنت دانلود دریافت نمایید. این تصاویر توسط آقای محمدرمضانی عزیز عکسبرداری و ارسال شده است. عکاسان عزیز می توانند تصاویر مساجد زیبای اهل سنت را برای ما ارسال نمایند تا در سایت منتشر شود.


مشخصات:

 

 

آیا می دانید سالانه میلیارد ها دلار برای فعالیت های رسانه‌ای مخرب و تغییر اندیشه و فرهنگ اسلامی نسل جوان هزینه می شود؟ شما نیز با پرداخت حداقل ۵۰ هزارتومان به مقابله با جنگ رسانه‌ای دشمنان بپیوندید و از رسانه اینترنتی اهل سنت حمایت کنید . (برای پرداخت کلیک کنید) ::

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزودن لیست پخش جدید