تبلیغات بخش اختصاصی اناشید اسلامی

عن ابی عبد الرحمن عبدالله بن عمر بن الخطاب رضی الله عنه قال: سمعت رسول الله صلی الله علیه وسلم یقول: بنی الاسلام علی خمسٍ شهاده ان لا اله الا الله و ان محمد رسول الله و اقام الصلاه و ایتاء الزکاه و حج البیت و صوم رمضان.

یعنی اسلام بر پنج رکن استوار است: شهادت دادن به اینکه جز خدا هیچ معبودی نیست و محمد پیامبر خداست، بر پا داشتن نماز، دادن زکات، حج خانه خدا و روزه ماه رمضان. این حدیث را بخاری و مسلم روایت کرده اند.

شرح حدیث:

هر کس این پنج رکن را عملی سازد مسلمان کامل است. همانطور که خانه با پایه هایش کامل میگردد اسلام نیز با ارکان خویش که پنج رکن است به کمال میرسد. در اینجا یک ساختار معنوی به یک ساختار حسی تشبیه شده است و وجه شبه آن، این است که در یک ساختمان حسی اگر چند پایه آن منهدم گردد، ساختمان کامل نخواهد بود و ساختمان معنوی هم بر همین منوال میباشد. از این رو پیامبر صلی الله علیه وسلم فرموده اند: الصلاه عماد الدین من اقامها فقد اقام الدین و من ترکها فقد هدم الدین. یعنی نماز ستون دین است هر کس آنرا به جا آورد همانا دین را استوار کرده و اگر کسی آنرا کنار نهد، دین خود را ویران ساخته است.

خانه بدون ستون بنا نمیگردد و ستون که مادام با میخ محکم نشده باشد، استوار نمیشود. پنج چیزی که در این حدیث ذکر شده است، ستونهای ساختمانهای دین هستند و تتمّه ها و مکملات دین مثل سایر واجبات و مستحبات به عنوان آرایه و زینت ساختمان دین محسوب میشوند. در حدیث هم آمده است که پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم فرموده اند: الایمان بضع و سبعون شعبه أعلاها قول لا اله الا الله و ادناها اماطه الأذی عن الطریق. یعنی ایمان هفتاد و چند شاخه داردکه بالاترین آنها گفتن لا اله الا الله و پایین ترین آن، زدودن أذیت و برداشتن سنگ و اشیائی نظیر آن که در معابر بوده و امکان اذیت عبور کنندگان را فراهم میسازد، از راه است.


مشخصات

  • نام کلیپ:سخنرانی عربی
  • موضوع: ارکان اسلام
  • زیرنویس :دارد
  • فرمت: mp4
  • کیفیت: بالا – HD
  • حجم: ۸۸/۱ MB
  • لینک دانلود مستقیم (برای دانلود کلیک کنید)

 

نسخه موبایل با حجم و کیفیت پایین

 

آیا می دانید سالانه میلیارد ها دلار برای فعالیت های رسانه‌ای مخرب و تغییر اندیشه و فرهنگ اسلامی نسل جوان هزینه می شود؟ شما نیز با پرداخت حداقل ۵۰ هزارتومان به مقابله با جنگ رسانه‌ای دشمنان بپیوندید و از رسانه اینترنتی اهل سنت حمایت کنید . (برای پرداخت کلیک کنید) ::

برای دانلود بهتر فایلها در موبایل ، نرم افزار ADM را دانلود کنید / برای دانلود کلیک کنید


این مطلب را در واتس اپ منتشر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن لیست پخش جدید